Subscribe to RSS
banner

Partitë e vogla të opozitës takim me delegacionin e BE-së në Tiranë

Pesë kryetarët e partive të grupimit të qendrës së djathtë PBDNJ , PR, LZHK, PPA, dhe PDK, të cilët nuk janë regjistruar për zgjedhjet e 30 qershorit, zhvilluan një takim me ambasadorin europian në vendin tonë Luigi Soreca.

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule:

Dule: Grupimi i partive të qendrës së djathtë kanë nisur një aktivitet që është një vlerë e shtuar në aksionin e përbashkët opozitar siç u nënshkrua para dy ditësh me PD. Boshti kryesor është shërbimi i axhendës opozitare që ka për synim që përfundimisht në vendin tonë të shkulet rrënja e së keqes që ka sjellë cikle të njëpasnjëshme krizash politike dhe për rrjedhojë edhe ekonomike dhe shoqërore.

Jemi të vendosur që me të gjitha mjetet dhe mënyrat që na imponon demokracia të aktivizojmë çdo qelizë të shoqërisë por në të njëjtën kohë të sensibilizojmë të gjithë partnerët tanë ndërkombëtarë me qëllim që zgjidhja të vijë sa më shpejt dhe me sa më pak kosto. Përvojat e hidhura të së shkuarës. 2017 nuk është shumë larg, duhet të na bëjnë të gjithë më të mençur, më të matur dhe të urtë, sidomos mazhorancën dhe kryeministrin që nuk janë ndërgjegjësuar ende për krucialitetin e situatës politike në vend dhe sillen me një arrogancë, prepotencë dhe mentalitet cubi.

 

Në mbyllje të takimit, Fatmir Mediu njoftoi se do ti kërkojnë Presidentit Ilir Meta të thërrasë një tryezë me përfaqësues të pozitës dhe opozitës për zgjidhjen e krizës politike në vend.

 

 

 

0 comments

Other articlesgo to homepage

Kryetari i PBDNJ-së Z. Vangjel Dule denoncon hetimet farsë të dhjetëra pjesëtarë të MEG për vepra terroriste

Kryetari i PBDNJ-së Z. Vangjel Dule denoncon hetimet farsë të dhjetëra pjesëtarë të MEG për vepra terroriste

DEKLARATË PËR MEDIA Ditët e fundit Prokuroria e Krimeve të Renda po thërret dhjetëra pjesëtarë të Minoritetit Etnik Grek në cilësinë e personave ndaj të cilëve zhvillohen hetime për veprën penale të parashikuar nga Neni 50 (vepra terroriste kundër përfaqësuesve të shtetit dhe të Partisë së Punës të Shqipërisë ose kundër personave të tjerë për

Takim i 5 partive të Qendrës së djathtë në Lezhë

Takim i 5 partive të Qendrës së djathtë në Lezhë

Lezha ishte ndalesa e radhës e ‘Grupimit të qendrës së djathtë’. Krerët e 5 partive aleate të Partisë Demokratike, Vangjel Dule i PBDNJ, Fatmir Mediu i PR, Agron Duka i PAA, Nard Ndoka i PDK, dhe Dashamir Shehi i LZHK   zhvilluan një bashkëbisedim të hapur me strukturat dhe mbështetësit e partive që drejtojnë. Në

Forumi i 5 partive të opozitës: Zgjedhje të lira vetëm me qeveri tranzitore

Forumi i 5 partive të opozitës: Zgjedhje të lira vetëm me qeveri tranzitore

Pas Tiranës dhe Durrësit, ‘Forumi për zgjedhje të lira’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’, është ndalur në qytetin e Fierit. Aleatët e Partisë Demokratike,kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, kreu i PDK-së Nard Ndoka,kreu i PR-së Famtir Mediu Mediu, kreu i PBDNJ Vangjel Dule dhe kreu i PAA-së Agron Duka, kanë zhvilluar një

Kërkohet ridimensionimi i politikave për të drejtat e minoriteteve

Kërkohet ridimensionimi i politikave për të drejtat e minoriteteve

DEKLARATË PËR MEDIA Kryetari Në vazhdim të qëndrimit tonë publik të shprehur në deklaratën e përbashkët  me Bashkimim Demokratik të minoritetit etnik Grek  OMONOIA:   1. Dëshirojmë edhe njëherë të shprehim indinjatën tonë dhe të dënojmë me forcë aktin vandal të heqjes së tabelave dy gjuheshe në Bashkine Finiq. Ky akt përben shkelje flagrante të

PBDNJ – OMONOIA: KOMUNIKATË E JASHTËZAKONSHME SHTYPI 5 Maj 2019

PBDNJ – OMONOIA: KOMUNIKATË E JASHTËZAKONSHME SHTYPI 5 Maj 2019

Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek ΟΜΟΝΟΙΑ  Partia Bashkimi Për të Drejat e Njeriut     E Diel 5 Maj 2019   KOMUNIKATË E JASHTËZAKONSHME SHTYPI   Lënda: Provokim i rëndë nga Qeveria Rama shkatërrimi i tabelave dygjuhëshe të orientimit në zonën e Vurgut.   Brenda errësirës së natës, mekanizmi shtetëror, nën mbulimin e një force

read more

Contacts and information

Social networks

Most popular categories

Buy This Theme
© 2011 Gadgetine Wordpress theme by orange-themes.com All rights reserved.